بررسی برخی رویکردها و روش های نرم در حل مسائل انقلاب اسلامی در نشست نظام مسائل کشور

بیستمین نشست کارگروه نظام مسائل کلان کشور، با حضور اعضای کارگروه و سخنرانی جناب آقای مهدی رعنایی در تاریخ 16 دیماه 1399 برگزار شد و به بررسی برخی رویکردها و روش‌های نرم در حل مسائل انقلاب اسلامی اختصاص یافت. در این نشست مهدی رعنایی مشاور عالی شبکه کانون های تفکر ایران (ایتان)، ضمن مرور برخی از فناوری‌ها و راهکارهای نرم در سیاست گذاری و حل مسائل کشور، این سبک از سیاست گذاری را بخشی از دانش پنهان حکمرانی دانست، که در فضای تصمیم گیری کشور کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

 ایشان در این نشست چگونگی کاربست بعضی از قوانین و راهکارهای نرم حکمرانی مانند «استانداردسازی» را در حل مسائل کشور مانند قانون چک و رابطه مالک و مستاجر، قاچاق و.... تشریح کردند و در انتها با مشارکت سایر اعضای کارگروه، برخی دیگر از این تکنیکهای حکمرانی در حل مسائل حقوقی و اقتصادی کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند. گزارش مشروح این نشست ‌به صورت مجزا منتشر خواهد شد.
نشست‌های هفتگی کارگروه نظام مسائل کشور، به همت پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز مطالعات راهبردی تدبیر در سالن کنفرانس گروه مشاوران تدبیر برگزار می شود.

تمام حقوق این سایت متعلق به پژوهشکده چشم‌انداز و آینده‌پژوهی وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام و دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد.

Search