بررسی چالش های مشارکت بخش خصوصی در توسعه کشور در نشست نظام مسائل کشور

نوزدهمین نشست کارگروه نظام مسائل کلان کشور، به بررسی چالش‌های مشارکت فعالان بخش‌های عمومی و خصوصی در توسعه کشور اختصاص داشت. در این نشست دکتر حمزه قطبی نژاد مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر بهمن، ضمن مرور تجارب موفق کشور در واگذاری کارها به مردم، به تشریح دلایل مقاومت و عدم تمایل برخی از مسئولان برای حرکت در این مسیر پرداخت.

 بر این اساس و به اعتقاد کارشناسان این نشست، نگرانی دولت از بزرگ شدن بخش خصوصی و عدم امکان کنترل آن از یک سو و عدم تمایل مردم به ریسک و اکتفا به معیشت کارمندی، باعث ناموفق بودن برنامه های خصوصی‌سازی و نرسیدن مردم به سهم واقعی از اقتصاد کشور شده است. در بخش دیگر این نشست به خلأ نظامات حقوقی نوآورانه برای تحقق ایده های موجود در حوزه خصوصی‌سازی و تعیین جایگاه ذینفعان مختلف این حوزه به عنوان یکی دیگر از موانع خصوصی سازی اشاره شد. گزارش مشروح این نشست ‌به صورت مجزا منتشر خواهد شد.

نشست‌های هفتگی کارگروه نظام مسائل کشور، سه شنبه‌ها  به همت پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز مطالعات راهبردی تدبیر در سالن کنفرانس گروه مشاوران تدبیر برگزار می شود.
 
تمام حقوق این سایت متعلق به پژوهشکده چشم‌انداز و آینده‌پژوهی وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام و دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد.

Search